2003 : 2003.03.21. Nehéz győzelem az idénynyitón (Érd-Hévízgyörk 3-1)

2003.03.21. Nehéz győzelem az idénynyitón (Érd-Hévízgyörk 3-1)

Egy rendkívül motivált és láthatóan jól felkészített hévízgyörki csapattal találta szemben magát a tavaszi szezont élről kezdő érdi gárda. Dukon eltiltás, Gál kéztörés miatt hiányzott a tervezett kezdőcsapatból, így lényegében ballábas játékos nélkül kezdte a találkozót az érdi csapat...

Nehéz győzelem az idénynyitón

Érdi VSE–Hévízgyörk SE 3– 1 (2–1)

Érd, 300 néző.

Érdi  VSE:  Szimandl– Ruzsinkó, Németh R., Póth– Szabó A., Horváth L., Limperger, Szabó Zs., Küller–Versits, Molnár P. Játékos-edző: Dukon Béla.
Csere: Póth–Vass a szünetben, Limperger–Paál a szünetben, Molnár P.–Kupi a 85. percben.

18. perc: Szabó A. a jobb szélen  elfutott,  beadását Molnár P. középre csúsztatta, az érkező Versits a kapu közepébe fejelt. (1–0)
28. perc: Versits szöktetésével Limperger kilépett a védők között, mikor hátulról buktatták. 11-es! A jobbra mozduló vendégkapus mellett Molnár P. a kapu közepébe lőtt. (2–0)
40. perc: 18 méterről szabadrúgáshoz jutottak a vendégek. A kitűnően meglőtt labdát Szimandl a kapufára tolta, majd a kipattanó labdát az érkező hévízgyörki csatár a kapuba lőtte. (2–1)
59. perc: Az érdi játékosok labdát szereztek a vendégek térfelének közepén. Molnár P. 30 méterről lövésre szánta el magát, a kitűnően eltalált labda a kissé kint álló vendégkapus felett a léc alá vágódott. Óriási gól volt! (3–1)

Egy rendkívül motivált és láthatóan  jól  felkészített hévízgyörki csapattal találta szemben magát a tavaszi szezont élről kezdő érdi gárda. Dukon eltiltás, Gál kéztörés miatt hiányzott a tervezett kezdőcsapatból, így lényegében ballábas játékos nélkül kezdte a találkozót az érdi csapat. Kiegyenlített első negyedóra után a hazai csapat vezetést szerzett, melyet a félidő derekán jogos büntetőből elért találattal sikerült megduplázni. Szükség is volt erre a jelentősebb előnyre, hiszen a vendégek mezőnyfölényben játszottak, helyzeteik voltak, a hazaiak szerencséjére ezek rendre kimaradtak. A biztos vezetés ellenére akadozott a csapat gépezete, nem sikerült uralni a középpályát. A félidő vége előtt szorossá vált az eredmény, szépítettek a vendégek.
A második félidőt két kényszerű cserével kezdte a zöldfehér csapat, Limperger és Póth vált ki sérülés miatt a játékból. Szorongatott a vendégcsapat, a lelátón elcsattant néhány pofon, szerencsére a rend hamar helyreállt és folytatódott a mérkőzés. Az érdiek csak pillanatokig birtokolták a labdát, jelentős fölénybe került a vendégcsapat. Levegőben lógott az egyenlítés. Szinte megváltóként érkezett Molnár P. hatalmas gólja, mely lehűtötte a látogatók egyenlítési reményeit. A jelentős vendégfölény ellenére az eredmény már nem változott, néhány kitűnő egyéni teljesítmény döntött az érdi csapat javára.
Jók: Németh R., Ruzsinkó, Szabó Zs., Molnár P.

Dukon Béla: Szívroham kerülgetett. Egy túlzottan agresszív csapat rendkívül megnehezítette a dolgainkat. Nem szívesen mennék legközelebb Hévízgyörkre, mert ezek a szurkolók és a csapat amit ma nyújtott az kriminális volt. Játékosaim küzdőszellemben maximálisat teljesítettek.

Legközelebb Dunaharasztiban játszik az érdi csapat március 23-án 15 órakor.