Hirdessen

2001
2001 : 2001.09.07. Szikrázó, izgalmas mérkőzés (Érd-Perbál 4-1)

2001.09.07. Szikrázó, izgalmas mérkőzés (Érd-Perbál 4-1)

A grúz–magyar vb-selejtezővel való némi időpont-egybeesés ellenére élénk érdeklődés kísérte a két csapat mérkőzését. A szurkolók mintha megérezték volna, hogy jó mérkőzésre van kilátás.

Szikrázó, izgalmas mérkőzés

Érdi VSE–Perbál 4–1 (2–1)

Érd, 400 néző.

Vezette: Stark (Cingáli, Veviczky).

Érdi VSE: Szimandl–Ruzsinkó, Dukon, Póth–Küller, Horváth L., Szabó Z., Szabó A.–Győri, Versits, Molnár P. Játékosedző: Dukon Béla.

Csere: Győri–Bankos a szünetben, Horváth L.–Vass az 50., Molnár P.– Kupi a 80. percben. Gólszerzők: Dukon a 4., Molnár P. a 15., 55., Szabó Z. a 62. percben.

Kiállítva: Versits a 37., illetve 42 percben.

4. perc: Dukon 22 méteres szabadrúgásból a jobb sarokba lőtt. (1–0)

15. perc: Bal oldali támadás után Molnár P. kilépett a védők mellett, és a jobb felső sarokba lőtt. (2–0)

39. perc: Jobb oldali szöglet után az ellenfél csatára a kapuba fejelt. (2–1)

55. perc: Küller jobb oldali beadásába az ellenfél védője kézzel beleütött. 11-es! Molnár P. a jobbra vetődő kapus mellett higgadtan a bal sarokba helyezett. (3–1)

62. perc: Molnár P. jobb oldali beadására a hosszú saroknál érkező Szabó Z. a kapuba gurított. (4–1)

A grúz–magyar vb-selejtezővel való némi időpont-egybeesés ellenére élénk érdeklődés kísérte a két csapat mérkőzését. A szurkolók mintha megérezték volna, hogy jó mérkőzésre van kilátás. Nagy iramban indult a mérkőzés, láthatóan mindkét csapat győzelemre játszott. Az első veszélyes érdi támadást csak szabálytalanság árán tudták megfékezni a perbáliak, amit a hazaiak Dukon révén remek szabadrúgás után ki is használtak. Átvette a találkozó irányítását a zöld-fehér csapat, és igyekezett a széleken vezetett támadásokkal feltörni a masszívan védekező vendégek védelmét. Egy ilyen támadás után Molnár Péter egy csodálatos gólt szerzett. Ezután szikrázóan keménnyé vált a mérkőzés, mely után emberhátrányba került az érdi gárda, és ezt a perbáli csapat azonnal kihasználva szorossá tette a találkozót. A második félidőt már némileg lehiggadt csapatok kezdték. A nézők idegeit a játékvezetés borzolta néhány téves ítélettel. A két csapat azonban szerencsére inkább a játékkal törődött. A hazai szurkolók legnagyobb örömére az érdi csapat eredményesen játszott. Megérdemelt büntető, majd szép támadás után szereztek újabb gólokat, eldöntve ezzel a találkozó eredményét. A hátralévő időben mindkét csapatnak voltak lehetőségei, de az eredmény már nem változott. Összességében megérdemelt hazai győzelem született, bár a gólkülönbség kissé túlzott.

ók: Szimandl, Dukon, Póth, Molnár P.

Dukon Béla: Nem hiába tartottam ettől a mérkőzéstől, mert sokkal jobb játékerőt képviselt ez a csapat, mint azt előzetesen vártuk volna. Az első félidőben kevéssé, a másodikban jobban játszottunk.

5. forduló: Szentendre–Érdi VSE szeptember 8., szombat 17 óra.